Метро Єкатеринбурга: час роботи і огляд станцій


Опубликованно 11.10.2018 02:04

Метро Єкатеринбурга: час роботи і огляд станцій

Метрополітен Єкатеринбурга – останній в Радянському Союзі метрополітен, відкритий в 1991 році. На території Росії це шостий за рахунком відкриття метрополітен, який є єдиним у всьому Уральському регіоні. Історія Єкатеринбурзького метро

Будівництво Свердловського метрополітену почалося в далекому 1980 році. Лише через 11 років метрополітен відкрив свої двері для перших пасажирів. Тоді він включав в себе лише три станції. Вже у 1992 році була відкрита нова станція, а через два роки – ще дві. Наступні три станції були відкриті в 2002, 2011 і 2012 роках. На сьогоднішній день в Єкатеринбурзькому метро дев'ять станцій на одній лінії протяжністю 12,7 кілометрів.

Станції метро Єкатеринбурга

Серед усіх малих метрополітенів на території Росії метро Єкатеринбурга виділяється своїм різноманітним декоративним оформленням станцій. «Проспект Космонавтів» – станція, виконана із залізобетонних конструкцій і сталевих колон. Стіни станції облицьовані чорним мармуром. «Уралмаш» – звід виконано з монолітного залізобетону, а стіни станції прикрашені металевими барельєфами. «Машинобудівників» – станція облицьована зеленим змійовиком і білим мармуром, а підлогу викладено полірованим гранітом. Станція «Уральська» зроблена із збірного залізобетону. Стіни і підлога станції «Динамо» облицьовані мармуром і гранітом, а в кінці платформи розташований прототип скульптури давньогрецького дискобола. Центральна станція «Площа 1905 року» облицьована червоним гранітом і білим мармуром. Стіни триярусною станції «Геологічна» прикрашені уральським каменем. «Чкаловська» станція має пологий склепіння стелі, який виконаний у формі крила літака. «Ботанічна» станція нагадує бджолиний вулик – на стелі розташовані шестикутники у вигляді бджолиних сот.

Час роботи метро Єкатеринбурга в 2018 році

Графік роботи Єкатеринбурзького метрополітену вже довгий час залишається незмінним. Корективи в режим роботи вносяться тільки в зв'язку з проведенням ремонтних і технічних робіт, а також у дні великих подій і свят.

Час роботи метро в Єкатеринбурзі: щодня з 6:00 до 24:00

Зі станції «Проспект Космонавтів» останній поїзд відправляється о 00:02, а останній потяг зі станції «Ботанічна» – в 00:10 (по вихідним дням – 00:09). Детальний розклад потягів і актуальне час роботи метро Єкатеринбурга можна подивитися на офіційному сайті. Автор: Поліна Новокунская 20 Липня, 2018Категория: Спортивный Туризм