Де знаходиться Бахчисарай, чим і як доїхати, що подивитися


Опубликованно 06.12.2018 01:48

Де знаходиться Бахчисарай, чим і як доїхати, що подивитися

Бахчисарай - одне з найкрасивіших місць Криму, в перекладі з кримсько-татарського звучить як «сад-палац». Місце досить популярне серед туристів, однак найчастіше сюди приїжджають ненадовго для відвідування місцевих визначних пам'яток, упускаючи неповторний колорит і самобутню атмосферу міста. У статті розглянемо, де знаходиться Бахчисарай і як дістатися до цього місця. Місцезнаходження

Місто розташоване в південно-західній частині Криму, в 32 кілометрах від міста Севастополя. GPS-координати Бахчисарая - 44.752902, 33.860658. Атмосфера тут трохи відрізняється від інших місць чорноморського узбережжя, буквально з перших хвилин перебування відчувається східна культура і гостинність жителів містечка. Якщо тут проживають родичі, то зв'язатися з ними можна поштою, використовуючи індекс Бахчисарая – 298400.

Незважаючи на те, що місто знаходиться не біля моря, а в гірській місцевості, він все одно приваблює туристів з різних куточків світу своїми архітектурно-історичними пам'ятками і красивими пейзажами.

Як дістатися на авто і таксі?

Туристи, які приїжджають в Крим, найчастіше віддають перевагу пересуванню на орендованому автомобілі або власному. Громадським транспортом не дуже комфортно користуватися, тим більше, що під час відпустки не хочеться витрачати час на очікування автобуса та пересадки. По трасі Сімферополь - Бахчисарай відстань до розглянутого міста становить 33 км. Дістатися на машині можна за 25-30 хвилин.

Якщо все ж вибирати міський спосіб пересування, у Бахчисараї регулярно курсує маршрутне таксі. Крім того, завжди можна скористатися послугами місцевих таксистів. Середня ціна за 1 км - 25 рублів за умови попереднього замовлення офіційного перевізника. В аеропорту Сімферополя є стійка замовлення таксі з встановленими цінами проїзду до всіх найближчих міст. Як доїхати з Сімферополя, Ялти, Севастополя, Євпаторії?

З Сімферополя до Бахчисарая на автомобілі їхати близько півгодини. З центрального вокзалу міста Сімферополь по вулиці Київська, 4 курсує автобус до Бахчисарая. Також весь рейсовий транспорт, наступний в Севастополь, робить зупинку в Бахчисараї. На будь-якому міжміському автобусі Криму можна відправитися з автостанції «Західна».

З Сімферополя кожні 2-3 години в Севастополь відправляється електричка, вона робить зупинку в Бахчисараї. Час у дорозі - приблизно 40 хвилин.

На маршруті курсує автобус Ялта - Бахчисарай. В залежності від обраного маршруту, він робить зупинку в Алушті або Форосі. Час у дорозі - близько трьох годин.

З Севастополя краще всього добиратися на електричці, наступною в Сімферополь. Також можна скористатися міжміським автобусом Бахчисарай - Севастополь, або повз проходять рейсовим транспортом, робить зупинку в Бахчисараї.

З Євпаторії двічі на день курсує автобус. Час у дорозі - 3-3.5 години. Відправлення о 9.35 ранку і 15.40 дня.

Опис міста та інфраструктура

Місцеві жителі ділять місто на дві частини. Одну з них називають новим, а іншу старим містом.

У Старому місті знаходиться переважна більшість архітектурних пам'яток, палаци, печери, дольмени, цікаві знахідки археологів. Саме сюди прагнуть туристи, що відвідали Бахчисарай.

У Новому місті побудовані більш сучасні будівлі, готелі, розважальні центри, громадські організації. Тут знаходяться багатоповерхові будинки і приватний сектор. Населення міста трохи більше 27 тисяч жителів.

Місто Бахчисарай входить до складу Бахчисарайського округу. Крім неї, сюди включені 70 сіл і 3 селища міського типу. Незважаючи на розвинену інфраструктуру, в місті мало роботи, багато жителі воліють працювати в Сімферополі і Севастополі. У Бахчисараї відмінне транспортне сполучення, ходять електрички і автобуси в будь-яке місто Криму.

Серед великих підприємств виділяють цементний завод, який забезпечує робочими місцями тисячі людей, винно-коньячний завод, підприємство з виробництва хлібобулочних виробів. Історія

Багато сотень років тому тут мешкали неандертальці. На території старого міста донині можна побачити стародавню кераміку і гробницю таврів. У I столітті тут влаштувалися римляни. Доказом служать виявлені при розкопках фортеці, військові укріплення і ювелірні прикраси.

Невеликий район на околиці, названий місцевими жителями «Печерним містом», зберіг великі будови, що служили стародавнім людям хатами і замками. Дістатися за Криму від Бахчисарая до Чуфут-Кале можна по дорозі в сторону с. Старосілля повз Успенського печерного монастиря.

Свою нинішню назву Бахчисарай отримав в XVI столітті ханом Менглі Гірей. В цей же час був побудований палац Хан-Сарай - одне з найбільш відвідуваних місць міста. У XVII столітті місце стає одним з найбільших торгових центрів, сюди перебувають торговці з усіх країн світу. Цей час вважається золотим для Бахчисарая. На початку XVIII століття російська армія розграбувала місто, домагаючись ослаблення впливу татарського народу.

У період Кримської війни сюди звозили поранених, тут же зберігали запаси зброї. У 30-ті роки минулого століття місто знову починає активно розвиватися. Відкриваються підприємства, приділяється величезна увага садівництву.

Ханський палац

Це єдиний об'єкт кримськотатарської історичної архітектури, що зберігся донині в районі Бахчисарая. Від Сімферополя він знаходиться на відстані половини (30 км) шляху до Інкермана.

На території палацу функціонує історичний музей, в якому представлені найцінніші експонати, що відображають побут та культуру того часу. Палац будувався для представників роду Гераїв. З початку XVI і до кінця XVIII століття цей рід стояв на чолі Кримської держави. Більше двох з половиною століть тут вирішувалися державні питання різної спрямованості.

При взяття міста військами Мініха палац сильно постраждав від пожежі і був реставрований під час правління Селямет Гері. У 1741 році на території була побудована мечеть Біюк-хан-Джамі.

У період правління Російської імперії з появою нового правителя змінювалося оздоблення палацу. І сьогодні тут можна побачити деякі речі Катерини II, виставлені в музеї.

Вся палацова композиція виконана в традиційному архітектурному стилі XVI-XVII століття османів. Палацовий комплекс складають дві мечеті, будинок муфтія, господарські будови, фонтани, вежі, цвинтар з усипальницею. Раніше Ханський палац з усіма прилеглими територіями займав 18 гектарів, в нинішній час - трохи більше 4 гектарів.

Фонтан сліз

Із Сімферополя в Бахчисарай можна доїхати на автобусі, електричці або таксі. Щоб подивитися фонтан, потрібно пересісти на міський транспорт або доїхати по навігатору, задавши адреса вул. Річкова, д. 133.

Архітектором, який працював над створенням фонтану був відомий зодчий свого часу іранець Омер. Замислювався фонтан як нагадування про скорботи хана Крим-Гірея про улюблену наложницю. Нею була дівчина родом з Польщі, особа дворянського походження Марія Потоцька, названа в гаремі Дильяр Бікеч. Вона була вбита завистницей.

Мармурова плита відображає душевний біль втрати, вода, повільно стікає по каменю, - скупі чоловічі сльози. Равлик, висічена на конструкції, це сумніви хана про те, чи варто жити без коханої серед друзів, ворогів і недоброзичливців.

Успенський монастир

Успенський монастир - ще одна визначна пам'ятка Бахчисарая, яку обов'язково потрібно відвідати. Як дістатися до Бахчисарая, ми розглянули раніше. Щоб відвідати монастир, необхідно доїхати на автобусі № 2 з Бахчисарая до Старосілля, потім пройти пішки близько 500 метрів. На машині дозволяється заїхати далі.

Дуже цікава легенда його створення. Одного разу пастух, що пас овець, побачив ікону Божої матері на скелі, а поруч палаючу свічку. Він узяв її і приніс своєму господареві, однак на наступний день вона зникла і опинилася на колишньому місці. Історія повторювалася багато разів, поки мешканці не зрозуміли, що вона хоче перебувати на місці, де з'явилася, і побудували там храм.

З часом територія його розрослася, у воєнні роки в будівлі церкви був розміщений госпіталь, з 1993 року він знову був відкритий для прихожан зі всього світу. Поблизу храму знаходиться цвинтар, на якому поховані служителі церкви і солдати з часів війни.

Відпочинок з дітьми

Туристам з дітьми настійно рекомендується заздалегідь вивчити, де знаходиться Бахчисарай. Оскільки переміщення «дикуном» з дитиною важко. Для дітей у місті є маса цікавого.

Варто відвідати парк мініатюр. Він був відкритий в 2013 році, за невеликий час його відвідувачами стали тисячі місцевих жителів і гостей міста. Тут представлені зменшені копії кримського аеропорту, Воронцовського палацу, вілла "Ксенія" та інші експонати.

Інша частина парку відведена під мультиплікаційну тематику. Тут можна побачити безліч улюблених героїв вітчизняних та зарубіжних мультфільмів, пострибати на батуті і поїсти солодку вату.

Дітям також буде цікаво відвідати ляльковий або музичний театр. Прогулятися по історико-культурного заповідника Бахчисараю і дізнатися багато пізнавальної інформації. Для сімейного пікніка або ночівлі в наметах рекомендується з'їздити на озеро Широкий Яр в 4 км від міста. Тут можна покупатися, порибалити, посмажити шашлики і весело провести час.

Активний відпочинок

Любителям гострих відчуттів також не доведеться нудьгувати в Бахчисараї. Де знаходяться місця для такого відпочинку, розглянемо нижче.

Деякі види активного відпочинку: Катання на квадроциклах. В селі Куйбишеве Бахчисарайського району організовано прокат квадроциклів. На ньому можна покататися по гірських стежках і помилуватися місцевими красотами. Політ на паралете. Представлений цей вид активного відпочинку в селі Верхоріччя. Політ може бути організований на 10, 30 хвилин або годину, у супроводі професійного інструктора. Прогулянка на конях. Для людей, які впевнено почувають себе в сідлі, може бути організована поїздка на конях у Сюрьенскую фортеця. Скелелазіння. Гірська місцевість Бахчисараю та його околиць передбачає наявність гірських стежок для альпіністів і скелелазів. Тут набирається група бажаючих від любителів до професіоналів і направляється в певні гірські райони для підкорення найвищих вершин.

Готелі

По приїзді на автовокзал, особливо в сезон відпочинку, можна побачити безліч оголошень або людей з табличками, що пропонують зняти будинок, кімнату або квартиру подобово або на місяць і більше. Такий варіант вважається самим бюджетним для студентів і великих компаній. Вартість кімнати від приватних осіб – близько 500 руб на добу.

Також можна розташуватися в одному з численних міні-готелів. Тут ціна вище – від 1 000 до 2 000 руб. Популярними туристи вважають: «На Жовтневій», «Маріамполь», «Корал», «Рай Парк».

Щоб перейнятися особливою атмосферою тутешніх місць, краще зупиниться в гостьовому будинку, оформленому в типово татарською стилі «Бахитгуль». Гості відзначають привітний персонал, чиста територія, гарний вид з вікна. Вартість номера починається від 1 600 руб на добу.

Туристам, що цінують відпочинок на природі, рекомендується оселитися на одній з турбаз. Кожна з них знаходиться в тихих, красивих місцях далеко від суєти. Крім того, тут можна усамітнитися або навпаки познайомитися з однодумцями і весело провести відпустку. Популярні місця відпочинку: "Біля гірської річки" – від 2 000 руб./добу. "Керменчик" – від 2 500 руб./добу. "Бельбек" – від 3 000 руб./добу. "Алімова балка" – від 1 800 руб./добу. «Eco Camp» - від 3 000 руб./добу.

Ми розглянули, де знаходиться Бахчисарай і як дістатися до цього чудового міста. Відпочинок тут буде цікавим і незабутнім не тільки дорослим, але і молодшому поколінню. Автор: Світлана Фунтова 14 Листопада 2018Категория: Спортивный Туризм