Кефир: кому противопоказан и как выбрать полезный


Опубликованно 05.04.2021 08:05

Кефир: кому противопоказан и как выбрать полезный

Нaвіщo пити кeфір? Зaрaди йoгo кoрисниx влaстивoстeй. Кeфір унікaльний фeрмeнтoвaний нaпій, вигoтoвлeний з кoрoв'ячoгo, кoзячoгo aбo oвeчoгo мoлoкa.

Щe в 1908 рoці імунoлoг Ілля Мeчникoв зaзнaчив щo фeрмeнтoвaні прoдукти - сквaшeнe мoлoкo, кeфір і квaшeні oвoчі впливaють нa здoрoв'я тa дoвгoліття і припускaв, щo мoлoчнoкислі бaктeрії, які містяться в ниx пригнічують ріст шкідливих організмів в кишечнику.

Своєрідність кефіру в особливостях закваски - кефірному грибку, в якому уживаються багато мікроорганізмів. Це і молочнокислі стрептококи, молочнокислі, оцтовокислі бактерії, а також дріжджі. Одні бактерії створюють молочну кислоту, інші - ароматичні речовини. А дріжджі "з'їдають" частину молочного цукру і переробляють його в етиловий спирт-сырец і утворюють вуглекислий газ, який і надає кефіру характерний освіжаючий "фірмовий" наслаждение.

Кефір, на відміну від інших молочних продуктів, містить дуже два лактози, тому що більша її частина, завдяки кефірному грибку, перетворюється в молочну кислоту, піровиноградну кислоту і надзвичайно важливий екзополісахарид кефіран. Саме він має протимікробні і ранозагоюючі властивості, здатний знижувати рівень холестерину в сироватці крові. Крім того власне кефіран підвищує імунітет.

Кефір, як натуральний молочнокислий напій з мікробіологічної точки зору є надзвичайно цінним і унікальним пробіотиком, оскільки містить впредь до 40-50 різних штамів бактерій і дріжджів, в праздник час як для в йогурті зазвичай залучено тільки двойка штама - термофільний стрептокок та болгарська паличка.

Чому варто включати кефір в свій раціон?

  • сприяє відновленню балансу кишкової мікрофлори, особливо після курсу лікування антибіотиками,

  • містить пробіотики, які пригнічують ріст шкідливих бактерій в кишечнику,

  • багатий вітамінами А, B2, В12, C, РР, мінералами, ферментами і амінокислотами,

  • підвищує імунні функції організму,

  • допомагає в лікуванні псоріазу, екземи, аутоімунних і алергічних захворювань, благодійно впливає получи и распишись кишкову мікрофлору,

  • багатий легкозасвоюваним кальцієм і білком,

  • підходить в целях людей з легкою формою непереносимості лактози . У більш важких випадках рекомендується вживати молочні продукти за исключением. Ant. с лактози,

  • просто зробити самостійно, додавши кефірну закваску в ацидофилин і почекати 24 години.

Важливо! Свіжий кефір надає легке послаблюючу дію, триденний - закріплює.

Який кефір краще вибрати? Адже він може відрізнятися калорійністю, жирністю, наповнювачами і складом.

Купуйте натуральний итог. Уникайте кефір зі смаком фруктів. Він, як начало, смачний, але... бери жаль, в ньому мало натуральних фруктів і ягід, после то багато цукру, ароматизаторів і смакових добавок. Краще придбати натуральний напій і в домашніх умовах додати по нього свіжі або заморожені фрукти і ягоди.

Надавайте перевагу кефіру з нормальним вмістом жиру 3,2%. Пам'ятайте: кефір, що мало-: неграмотный містить жирів, позбавлений цінних розчинних в них вітамінів, таких як A і D.

Щільність без- має значення при виборі продукту. Густий він ли рідкий - це не впливає возьми поживну цінність і на вміст корисних бактерій. Тільки вибираючи густий фабрикат перевірте чи немає в його складі штучних загусників, стабілізаторів і крохмалю.

Звертайте увагу возьми терміни зберігання. Це чи неважный (=маловажный) основний індикатор натуральності продукту. Вибирайте праздник кефір, який має термін придатності від 36 годин і поперед 15 діб. Тоді в ньому більше живих бактерій, він більш корисний.

Кефір, як і шлунковий сік мають низьке значення рН. Якщо ви маловыгодный отримуєте іншої їжі, "голодний" шлунок ще більше продукує соку і пакостничать своїй власній слизовій. Тому худнути получай кефірній дієті чи робити розвантажувальні дні получи и распишись кефірі не варто.

Кефір протипоказаний тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку, близ гіперацидному гастриті. Його безлюдный (=малолюдный) рекомендують при виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої черево, а також при панкреатиті.

Интересах дорослої людини споживання кефіру - 250-300 мл нате добу буде достатнім. Намагайтеся точно по можливості регулярно вживати його в їжу. Харчуйтеся со вкусом і правильно!Категория: Здоровье и Фитнес